Ürün Çeşitleri

Ürünler

Kuru Prina

Zeytinin çekirdek ve etli kısmının kurutulmuş ve yağı alınmış prina halidir. Kül miktarı çok az olup cüruf yapmaz. Diğer katı yakıtlar gibi karıştırıp kül almak gerektirmez. Sanayi kazanlarında ve stokerli kat kalorifer kazanlarında çok yüksek randıman verir.

 

Çekirdek Prina

Çekirdek prina 4 mm eleklerde elenerek zeytinin etli kısmı ayrıştırılıp ve çekirdek kısmı elde edilir. Kuru prinaya göre kalori değeri daha yüksek, rutubet ve kül oranı daha düşüktür.

Yıkanmış Çekirdek Prina

Yıkanmış çekirdek prina; kuru pirina ve çekirdek prinaya göre tamamen kokusuz bir yakıttır. Kül Oranı %1′ dir. İstiflendiği depoda kesinlikle koku yapmaz. Kalori değeri 5500’e kadar ulaşmaktadır. Zeytinden elde edilen en yüksek kalorili ve temiz yakıttır.

Pellet Prina

Zeytin çekirdeğinden işlenerek elde edilen kuru pirina özel makinelerde sıkıştırılıp prenslenmesiyle elde edilir. 8 ve 10 mm çapında silindirik şeklindedir. Kuru pirinaya göre daha az rutubet içerir. Tozu yoktur. Pelet pirina yakıt kalitesi ve fiyat uygunluğu olarak size fayda sağlayacaktır.

Ahşap Pellet

Ahşap Pellet’in yanma süresi; diğer kuru prina ve çekirdek prinaya göre daha uzundur. Tamamen ağaç ve bitkisel malzemelerden hazırlanan bu yakıt koku, nem ve yağ içermez. Çeşitli ağaçların öğütülerek homojen bir karışımla hazırlanıp, özel makinelerde prenslenmiş halidir. Tüm otomatik stokerli kazanların kullanımına uygun ebatlara getirilmiştir. Ahşap pelet tüm Avrupa ülkelerinin katı yakıt tüketiminde birinci sırada yer almaktadır.

Not found